Monitor Gamemax GMX24F100 24" Ips 100Hz
MonitoresMonitores Gamer
SKU: MON227
Marca: Gamemax
Precio Efectivo o Transferencia
📦
Calcular costo de envío
⏱ Por favor esperá unos segundos antes de calcular nuevamente.
Producto con garantía
Envío a todo el país
GMX24F100 Full HD LED Monitor - 100Hz Refresh Rate | 85% NTSC & 99% sRGB Color Gamut | Fast IPS
The 23.8-inch Full HD (1920x1080) display with a 100Hz refresh rate delivers a clear and smooth visual experience, making it ideal for everyday office work, entertainment, and light gaming.
With a maximum power consumption of just 26W and a standby power of less than 0.5W, it meets environmental standards, helping save energy while reducing environmental impact.
Model No.: GMX24F100
Display Screen Size 23.8”
Backlight type LED
Aspect Ratio 16:09
Brightness (Max.) 250cd/㎡
Contrast Ratio (Max.) 1000:01:00
Resolution 1920*1080 @ 100Hz
Response Time (Max.) 14 (ms)
Color Gamut 85% NTSC & 99% sRGB
Viewing Angle (Horizontal/Vertical) 189º/189º (CR>10)  Fast IPS
Color Support 16.7M
Signal input Video Signal Digital
Sync. Signal Separate H/V, Composite, SOG
Connector HDMI+VGA+DC
Power Power Consumption 26W
Stand By Power (DPMS) <0.5W
Type 12V,3A
Features HDR NA
Freesync & Gsync NA
Plug & Play Supported
Cabinet Color Black
Over Drive NA
Flick free NA
Low BLue Light Mode Supported
VESA mount 75X75mm
Audio NA
Accessories HDMI cable/Power Supply/User's manual
N.W. 2.7KG
G.W. 3.55KG
Box Dimention W*D*H=542.11*17.2*406.32mm