Monitor Gamemax GMX24F180 24" Ips 180Hz
MonitoresMonitores Gamer
SKU: MON228
Marca: Gamemax
Precio Efectivo o Transferencia
📦
Calcular costo de envío
⏱ Por favor esperá unos segundos antes de calcular nuevamente.
Producto con garantía
Envío a todo el país
GMX24F180 Full HD 180Hz Gaming Monitor HDR FreeSync Low Blue Light Flicker-Free Technology
24-inch Full HD (1920x1080) monitor with a 180Hz refresh rate, providing ultra-smooth gaming and video experience, especially suited for high dynamic scenes.
Model No.: GMX24F180
Display Screen Size 23.8”
Backlight type LED
Aspect Ratio 16:09
Brightness (Max.) 250cd/㎡
Contrast Ratio (Max.) 1000:01:00
Resolution 1920*1080 @ 180Hz
Response Time (Max.) 5 (ms)
Color Gamut 85% NTSC & 99% sRGB
Viewing Angle (Horizontal/Vertical) 89º/89º (CR>10)  Fast IPS
Color Support 16.7M
Signal input Video Signal Digital
Sync. Signal Separate H/V, Composite, SOG
Connector HDMI+DP+DC+USB
Power Power Consumption 26W
Type 10V,4A
Features HDR Supported
Freesync Supported
Plug & Play Supported
Cabinet Color Black
Over Drive NA
Flick free Supported
Low BLue Light Mode Supported
VESA mount 75X75mm
Audio NA
Accessories HDMI cable/Power Supply/User's manual
N.W. 2.45KG
G.W. 3.4KG
Box Dimention W*D*H=542.83*7.5*405.95mm